Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Pododdziałem Gastroenterologicznym

Szpital Specjalistyczny w Jaśle Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Pododdziałem Gastroenterologicznym
Lokalizacja Nr telefonu

Kierownik ds. pielęgniarek

• Edyta Sanocka
Profil oddziału

W Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gastoenterologii hospitalizowani są pacjenci ze wszystkimi schorzeniami internistycznymi – chorobami układu krążenia, oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowego, narządów wydzielania wewnętrznego i zaburzeń przemiany materii.

Oddział wyposażony  jest w specjalistyczny sprzęt pozwalający szybko i skutecznie zdiagnozować pacjentów i ustalić odpowiednie leczenie. Posiada całodobowy dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni diagnostycznych oraz Centralnego
Laboratorium.

Pacjenci Oddziału mają również zapewnione niezbędne konsultacje specjalistyczne z zakresu innych dziedzin medycyny w oparciu o szeroką bazę specjalistycznych poradni przyszpitalnych i oddziałów.

Pacjenci leczeni w Oddziale po zakończeniu hospitalizacji obejmowani są opieką w następujących Poradniach znajdujących się w tutejszej Przychodni Specjalistycznej: Gastroenterologicznej, Diabetologicznej, Endokrynologicznej, Kardiologicznej i Alergologicznej.

Zakres usług
  • kompleksowa diagnostyka i leczenie pacjentów z zakresu chorób wewnętrznych, w szczególności: schorzeń kardiologicznych,
    gastroenterologicznych, diabetologicznych i endokrynologicznych,
  • diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego w oparciu o badania endoskopowe,
  • wykonywanie specjalistycznych badań: USG, gastroskopii, kolonoskopii,
  • wykonywanie testów urazowych na obecność infekcji HP,
  • diagnostyka i leczenie cukrzycy,
  • diagnostyka i leczenie zatruć substancjami chemicznymi i naturalnymi,
  • diagnostyka i leczenie schorzeń endokrynologicznych,
  • wykonywanie punkcji diagnostycznych i terapeutycznych jamy otrzewnowej i opłucnej,
  • diagnostyka i leczenie innych chorób internistycznych.
Inne informacje