Zasady udostepnienia dokumentacji medycznej

Szpital Specjalistyczny w Jaśle Zasady udostepnienia dokumentacji medycznej

Pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń medycznych w formie kserokopii oraz do wglądu w siedzibie szpitala (zgodnie z Ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta).

Z uwagi na ochronę danych osobowych i poufność informacji medycznej, dokumentacja wydawana jest pacjentowi osobiście bądź osobie upoważnionej przez pacjenta. Po śmierci pacjenta prawo do dostępu do jego dokumentacji medycznej ma osoba upoważniona przez pacjenta za życia.

W celu uzyskania kopii dokumentacji medycznej należy:

1. Złożyć wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej w:

• Sekcji dokumentacji medycznej i ruchu chorych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle budynek główny, parter obok portierni, pokój – C006, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.
  • lub w sekretariacie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.25 – 15.00.

2. Prośbę można również złożyć:

• telefonicznie: tel. 13-44-37-572 (w tym przypadku formalizacja wniosku następuje przy odbiorze)
  • pocztą elektroniczną na adres: szpital@szpital.jaslo.pl

3. Potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem.

4. W przypadku, gdy o udostępnienie dokumentacji medycznej wnioskuje osoba upoważniona należy przedstawić pisemne upoważnienie podpisane przez pacjenta lub powołać się na upoważnienie udzielone przez pacjenta znajdujące się we wnioskowanej dokumentacji medycznej.