Szpital Specjalistyczny w Jaśle Aktualności Spółka Orion wspiera jasielski Szpital

Spółka Orion wspiera jasielski Szpital

Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wzbogacił się o resektoskop, który został zakupiony przez Spółkę Orion Engineered Carbons. Resektoskop pozwoli w małoinwazyjny sposób, bez konieczności otwierania jamy brzusznej, skutecznie leczyć częste zmiany chorobowe narządu rodnego u kobiet. Ponadto może być wykorzystywany w histeroskopii operacyjnej jako nieoceniona metoda leczenia niektórych przyczyn niepłodności.

Resektoskop znacznie przyczyni się do rozszerzenia zakresu świadczeń realizowanych przez Szpital w Jaśle. Szerokie zastosowanie i łatwość obsługi narzędzia nie tylko ułatwi pracę na Oddziale, ale pozwoli również na skrócenie czasu hospitalizacji i rekonwalescencji pacjentek.

Wartość przekazanego sprzętu wynosi 50 tys. złotych.

Liczymy, że owocna współpraca Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i Spółki Orion Engineered Carbons będzie przynosić dalsze efekty i podnosić jakość świadczonych przez lecznicę usług.