Rozbudowa Jasielskiego Szpitala staje się faktem – rusza budowa nowego pawilonu psychiatrycznego

Wizualizacja nowego budynku szpitala

W dniu 15.09.2021 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle  podpisano umowę na realizacje zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą JTB Spółka z o.o. z Szymbarku. Koszt rozbudowy wynosi 17 mln 994,6 tys. zł. Dofinansowanie z dotacji celowej budżetu państwa wynosi 12 mln 709 tys. zł a dotacja Powiatu Jasielskiego opiewa na kwotę 6 mln 800 tys. zł.

Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2023.

Nowy pawilon Oddziału Psychiatrycznego wraz z Poradniami zostanie wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie głównego budynku szpitala, co pozwoli na konsolidację opieki psychiatrycznej poprzez ulokowanie w nim: Oddziału Psychiatrycznego wraz z Izbą Przyjęć, Oddziału Dziennego Psychiatrycznego, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni  Leczenia Uzależnień. Lokalizacja ta rozwiąże problem transportu chorych na badania i konsultacje. Nowa infrastruktura radykalnie podniesie bezpieczeństwo i komfort leczonych pacjentów oraz pracy personelu.